Page 1 of 1

Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 11 Apr 2017, 09:43
by liborse
Zdravím všechny,

konzoli mám teprve rok a prostě jsem se nesmířil s angličtinou v menu. Ve hrách to chápu (ač u Mafie mě těžce zklamalo, že nemá český dabing, je to hnus). Já se dost dlouho podílel na lokalizacích projektů, které používá mnohem méně lidí v ČR a šlo to. Proč to nejde u Xbox? Pokud je trh v ČR pro MS příliš malý, proč nedá k dispozici nástroj pro lokalizaci komunitě?

Hledal jsem zmínky o češtině, ale pokud jsem něco našel, odpovídali tam samí "experti" s IQ nula nula nic a dotyčným nadávali. Já doufám, že se tu ta diskuze v toto nezvrhne. Čeština je krásný jazyk a snažím se jí mít všude, kde to jen jde. A abych nebyl nařčen, že neumím anglicky - umím. Jsem programátor, a ten by si bez znalosti tohoto jazyka ani neškrtl. A nebo jen škrtl. ;)

Xbox mi přijde skvělý, ale hodně věcí bych změnil, více bych to zařízení otevřel. Vždyť i v Raspberry mám možnost rozjet linuxový desktop s plnohodnotnou češtinou a na to, jak je ta krabka malá, to umí velké věci.

Přemýšlím, že založím nějakou iniciativu, která bude bojovat za náš rodný jazyk na Xbox ONE. Je to dobrý zajímavý kus hw, dělá mi radost, ale tohle mě štve.

Libor

Re: Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 11 Apr 2017, 20:51
by sturmann
Zdar,
https://xbox.uservoice.com/forums/25164 ... r-xbox-one
víc v tomto případě asi udělat nejde :roll:

Re: Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 23 Apr 2017, 13:17
by waggon
Proc to nejde, to vedi ai jenom v Redmontonu. Ale ze by to dali prelozizt komunite, no to te musim zklamat, to se nikdy nestane. Jak psal kolega predemnou, nejlíp udelas, pokud budes hlasovat.

Re: Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 07 May 2017, 11:06
by Grand Theft Auto 2
kežby byl Xbox One Dash v CZ bych se nezlobil Angličtinu neovladám

Re: Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 26 Jun 2017, 11:26
by waggon
Tak ono menu není nijak slozite, i kdz je v anglictine. Myslim, ze tech par slovíček není na skodu znat (nehlede na to, ze znalost anglictiny je dnes uz standart).
Tim však nechci rict, že by Dashboard nemel mit i ceskou verzi.

Re: Čeština pro Xbox ONE

PostPosted: 07 Jul 2017, 19:37
by Perthak
waggon wrote:Tak ono menu není nijak slozite, i kdz je v anglictine. Myslim, ze tech par slovíček není na skodu znat (nehlede na to, ze znalost anglictiny je dnes uz standart).
Tim však nechci rict, že by Dashboard nemel mit i ceskou verzi.

skoda , ze neni i znalost cestiny alespon u autoru standard :twisted: