Xbox One X: pár krátkých dotazů

Xbox One X: pár krátkých dotazů

Postby pvl1990 » 19 Feb 2018, 11:30

Zdravím,

zvažuju koupi Xbox One X a hledám stručné odpovědi na tyto otázky:

1) Je služba Xbox Live placená?

2) Je na trhu pouze jedna verze Xbox One X, nebo jich je víc?

3) Obsahuje balení Xbox One X HDMI kabel? Pokud ano, jaké jsou jeho specifikace? Má stejné parametry, jako např. kabel pro PS4 Pro (tj. HDMI 2.0)?

4) Lze na něm přehrávat UHD 4K Blu-ray filmy? Mám na mysli tenhle typ: http://www.blu-ray.com/movies/Blade-Runner-4K-Blu-ray/181637/

5) Je pravda, že Xbox One X zobrazuje všechny hry buď v 1080p při 60fps, nebo 4K při 30fps?

6) Jsou na něm zpětně kompatibilní všechny hry na Xbox 360? Lze na nich hrát i multiplayer na Xbox One X?

7) Lze přímo na Xbox ovladač zapojit sluchátka přes 3,5mm Jack?

8) Jak se nabíjí Xbox ovladač (předpokládám, že je bezdrátový)? Kabelem, nebo tuškovými bateriemi?

9) Dají se hry přes Xbox Live stahovat - tj. přes nějaký jejich online shop?

10) Vyžaduje konzole nějaké zvláštní nastavení, jako např. zapnutí nějaké obdoby boost módu na PS4 Pro, či nějaká pokročilá nastavení obrazu; nebo prostě spustím hru, a jsem připraven hrát se všemi technickými vylepšeními proti standartnímu Xbox One S?
pvl1990

Re: Xbox One X: pár krátkých dotazů

Postby waggon » 19 Feb 2018, 19:22

Mrkni na http://xboxweb.cz/xbox-one-x-mala-rekapitulace/

1) Je služba Xbox Live placená?
- Ano, je placena (stejne jako PSN). Ovšem Live je momentalne nejlepší online služba.

2) Je na trhu pouze jedna verze Xbox One X, nebo jich je víc?
- existuje pouze jedna verze ONE X

3) Obsahuje balení Xbox One X HDMI kabel? Pokud ano, jaké jsou jeho specifikace? Má stejné parametry, jako např. kabel pro PS4 Pro (tj. HDMI 2.0)?
- samozrejme ze baleni obsahuje HDMI kabel. Ten u ONE X ma (jako jediny v konzolich) specifikaci 2.1

4) Lze na něm přehrávat UHD 4K Blu-ray filmy? Mám na mysli tenhle typ: http://www.blu-ray.com/movies/Blade-Run ... ay/181637/
- Ano, ONE X prehrava UHD 4K Blu-ray filmy

5) Je pravda, že Xbox One X zobrazuje všechny hry buď v 1080p při 60fps, nebo 4K při 30fps?
- tady zalezi na vyvojarich ne na konzoli. Jsou i hry, které bezi v 4K/60FPS (Forza 7 například)

6) Jsou na něm zpětně kompatibilní všechny hry na Xbox 360? Lze na nich hrát i multiplayer na Xbox One X?
- Co je kompatibilni na ONE S, je kompatibilni i na ONE X. Seznam kompatibilních her se neustale rozsiruje. Multiplayer lze také hrat (pokud to dana hra podporuje).

7) Lze přímo na Xbox ovladač zapojit sluchátka přes 3,5mm Jack?
- Ano, lze je zapojit

8) Jak se nabíjí Xbox ovladač (předpokládám, že je bezdrátový)? Kabelem, nebo tuškovými bateriemi?
- Bud mas v ovladaci tuzkove baterie nebo zapojeny obyc mikro USB kabel nebo Play and chargé kit, zalezi na tobe.

9) Dají se hry přes Xbox Live stahovat - tj. přes nějaký jejich online shop?
- Ano daji se přes Live kupovat hry (ty je pak mozne sdilet s kámošem a mit je defacto za úpolovinu)

10) Vyžaduje konzole nějaké zvláštní nastavení, jako např. zapnutí nějaké obdoby boost módu na PS4 Pro, či nějaká pokročilá nastavení obrazu; nebo prostě spustím hru, a jsem připraven hrát se všemi technickými vylepšeními proti standartnímu Xbox One S?
- Ne, konzole je sama o sobe boostem. Kazda hra jde na ONE X v lepsim kabate nez na ONE S.
Image
waggon
Xbox Guru

Postby pvl1990 » 20 Feb 2018, 17:04

Ahoj a díky moc za odpovědi. :)
pvl1990

Postby waggon » 20 Feb 2018, 17:53

Za malo, jinak Alza ma ted akci "srotovne" kdy ONE X muzes mit i s hrami za 10990Kc
Image
waggon
Xbox Guru

Postby Luk4sh » 13 Mar 2018, 11:54

Ahojte,

vážně uvažuju o koupi xboxu (díky akci na Alze :D), ale mám dotazy:

- jak je to s připojením audia? mám docela kvalitní repro, které má bohužel připojení jen přes USB, zvládne to Xbox?
- máte někdo zkušenosti s funkčností KODI na Xboxu? rád bych se při příležitosti koupě zbavil i stávajícího multimediálního centra a nahradil to Xboxem
Luk4sh

Postby waggon » 13 Mar 2018, 12:54

- Kodi na Xboxu funguje dobre (a ted dostalo update)
Image
waggon
Xbox Guru

Postby PJZahis » 13 Mar 2018, 20:54

Ahoj,
udělá mi xbox přes kodi z hloupé televize chytrou? jde pres to pak sledovat "cokoli"?
díky moc
PJZahis

Postby waggon » 14 Mar 2018, 09:10

Ano udela. Uz sam o sobe Xbox ma velke multimedialni schopnosti a Kodi to jenom (výrazne) rozšiřuje.
Image
waggon
Xbox Guru

Postby marty63 » 01 Apr 2018, 21:18

Ahoj, jsem krátce majitelem X1X a měl bych dotaz. Přes Microsoft Store jsem si koupil hry, které se mi po zapnutí konzole začaly automaticky instalovat. Je možno někde nastavit, aby instalace začala terve až k tomu dám pokyn?
Díky za rady.
marty63

Return to FAQ, HELP, FAKTA o Xbox One