Nechtěná opakovaná platba Live Gold

Nechtěná opakovaná platba Live Gold

Příspěvekod Josef61 » 25 srp 2018, 09:39

Dobrý den, omluvte "starce" neznalého počítačových her. Koupil jsem 12letému synovi 3měsíční předplatné Live Gold (konzoli má od začátku prázdnin), předpokládal jsem, že postačí nějaké mé potvrzení jako dospělé osoby. Nejen, že Live Gold nespustil, ale při úporných pokusech o zprovoznění (celé je to značně nepřehledné a neprůhledné) se mi strhla z účtu další platba na další tři měsíce, aniž bych někam zadával údaje z platební karty. Příčinou byl asi příkaz JOIN, kdy jsem se domníval, že se konečně někam připojíme, ale asi to byl pokyn k platbě. V době, kdy člověk nemůže pomalu poslat mail, aby nenarazil na GDPR, je to neuvěřitelná nehoráznost! Je možno nějak odhadnout, co je příčinou a jak postupovat? Děkuji za každou konkrétní radu. Nejsem v angličtině natolik zdatný, abych se vybavoval s někým z MS. (Jedná se v podstatě jen o hru FIFA 18, kdy nemůže hrát online.)
Josef61
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2018, 09:30

Re: Nechtěná opakovaná platba Live Gold

Příspěvekod waggon » 26 srp 2018, 18:28

Ahoj, pokud jsi poridil synovi Gold clenstvi přes jeho ucet, tak muze hrat online. Kazdopadne v nastaveni konzole (Settings) je u záložky Account moznost Subscriptions, kde vidíš veskera predplatna, které mas (ci jsi mel).
waggon
Xbox Guru
 
Příspěvky: 1138
Registrován: 18 říj 2009, 18:11

Re: Nechtěná opakovaná platba Live Gold

Příspěvekod WastingDouglas » 28 srp 2018, 12:02

pokud bylo zakoupeno přímo na konsoli, platba vyžaduje zadání platební karty, nebo paypal účet, v případě zadání kódu nedochází k automatick renewal čili automatickému obnovení platby, což se stalo. tohle se dá řešit s xbox linkou, měnil jsem automaticky obnovení na vypnuto a stejně se mi strhla platba, napsal jsem na ms podporu a platbu mi vrátili.na xbox lince jsou cesi i Slováci. občas to zvedne anglan, ALE da se nastavit zpětne volani aby oni zavolali. při kontaktování xbox linky budou chtít vědět :emailovou adresu na kterou je účet registrován
gamertag jméno uvedené u účtu vlevo nahoře. bývá generované a následně pro overeni majitele účtu posilaji verify-potvrzovací kód fo emailu a chtějí ho vědět.
WastingDouglas
Xbox Guru
 
Příspěvky: 691
Registrován: 05 lis 2009, 14:27
Bydliště: Ostrov Nad Ohri


Zpět na FAQ, HELP, FAKTA o Xbox One

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník