návod na VPN

návod na VPN

Postby waggon » 05 Oct 2016, 20:19

Asi každý zaznamenal, že se v našich diskuzích ohledně nakupování na Live častokrát zmiňuje „nákup přes VPNku“. Ve své podstatě se jedná o to, že při připojení k internetu máte specifickou IP adresu, podle které se dá jednoduše určit, ve které zemi se právě nacházíte. Podle určení země/ regionu se pak odvíjejí ceny za hry a celková nabídka. A to se týká nejenom her. Často se tedy stává, že daná hra je v jiné zemi levnější než v ČR a to přímo vybízí ji koupit levněji, zvlášť když se jedná o digitální verzi.

Obelstít tuto kontrolu lze velmi jednoduše pomocí VPN (Virtual Private Network), což se ve zkratce dá osvětlit tím, že si vytvoříte jakýsi virtuální tunel na server poskytovatele této služby a teprve z něj se připojujete na příslušný server (v našem případě Live servery), tudíž se připojujete s jinou IP adresu, například korejskou a tím pádem to pro dotyčného provozovatele serveru vypadá, že jste skutečně z Jižní Koreje.

Na nákupy na Live bude bohatě stačit využít členství zdarma (většinou omezené na určitou dobu či objem přenesených dat), ale pokud jej potřebujete využívat i jiné činnosti, máte možnost za poplatek získat neomezené členství.

Velmi dobré zkušenosti mám s FlyVPN, který nabízí zdarma 3x20minutové VPN připojení denně (pokud je vám to málo, můžete si dokoupit plné připojení) a navíc má i zajímavé lokace serverů (například Argentina). Nejprve si na tomto odkaze stáhněte klienta - https://www.flyvpn.com/vpn-software/vpn-windows
, kterého následně nainstalujte na váš počítač.

Spusťte klienta a následně si pomocí odkazu „Register“ vytvořte účet (stačí free členství). Nyní pomocí údajů k vašemu FlyVPN účtu se přihlaste. Nyní zbývá už jenom vybrat zemi (a dokonce i město), ze které budete chtít nakupovat, tedy mít její IP adresu a kliknout na tlačítko „Connect“. Poté se ještě pro jistotu přesvědčte, že máte skutečně USA IP adresu, například na této webové stránce. Poznámka: při prvním spuštění po vás bude chtít nainstalování TAP driveru. Udělejte to.

Nyní si otevřete http://www.xbox.com a nakupujte co hrdlo ráčí :-) Po dokončení vašich nákupů vypněte VPNku přes „Disconnect“.

PS: asi nemusím vysvětlovat, že tento program se dá využít i na spoustu věcí, třeba v zahraničí se taky dobře vsází na zápasy :-)
Image
waggon
Xbox Guru

Re: návod na VPN

Postby Jaku8 » 15 Sep 2017, 10:42

Chtěl bych se zeptat jak je to aktuálně s nakupováním s ciziny? Čerpal jsem z článku na Xboxwebu, ale mám s tím problémy.
Chtěl jsem pořídit hru na Argentinském Live ale nepodporuje PayPal a kartu mi to nebere (chybová hláška s regionem), ani jsem nenašel že by se dal koupit argentinský kredit. Zkoušel jsem poté i HongKong a následně i USA, ale v obou případech mi to při platbě PayPalem píše chybu "We can´t process your payment".
Kdybych si koupil třeba HK kredit za 300$ a hra stojí třeba 350$ můžu to doplatit kartou i když není z konkrétního regionu?
Jaku8

Re: návod na VPN

Postby waggon » 02 Oct 2017, 19:47

Nakupovat v cizine jde stale, ale problem je s placenim. Jelikoz od jsite doby je Live vice zamereny na kontrolu platebních karet a tim padem většinu kreditek (asi bych řekl, ze všechny české) nejde pouzit v jinych regionech.
Co se tyce PayPalu, tak ten je snad zabezpeceny ještě lepe. Navíc není podporovany ve všech regionech. Ale samozrejme za zkousku nic nedas.

Zbyva tedy Live kredit pro danou zemi.
Image
waggon
Xbox Guru

Return to FAQ, HELP, FAKTA o Xbox One