Čeština pro Xbox ONE

Čeština pro Xbox ONE

Postby liborse » 11 Apr 2017, 09:43

Zdravím všechny,

konzoli mám teprve rok a prostě jsem se nesmířil s angličtinou v menu. Ve hrách to chápu (ač u Mafie mě těžce zklamalo, že nemá český dabing, je to hnus). Já se dost dlouho podílel na lokalizacích projektů, které používá mnohem méně lidí v ČR a šlo to. Proč to nejde u Xbox? Pokud je trh v ČR pro MS příliš malý, proč nedá k dispozici nástroj pro lokalizaci komunitě?

Hledal jsem zmínky o češtině, ale pokud jsem něco našel, odpovídali tam samí "experti" s IQ nula nula nic a dotyčným nadávali. Já doufám, že se tu ta diskuze v toto nezvrhne. Čeština je krásný jazyk a snažím se jí mít všude, kde to jen jde. A abych nebyl nařčen, že neumím anglicky - umím. Jsem programátor, a ten by si bez znalosti tohoto jazyka ani neškrtl. A nebo jen škrtl. ;)

Xbox mi přijde skvělý, ale hodně věcí bych změnil, více bych to zařízení otevřel. Vždyť i v Raspberry mám možnost rozjet linuxový desktop s plnohodnotnou češtinou a na to, jak je ta krabka malá, to umí velké věci.

Přemýšlím, že založím nějakou iniciativu, která bude bojovat za náš rodný jazyk na Xbox ONE. Je to dobrý zajímavý kus hw, dělá mi radost, ale tohle mě štve.

Libor
liborse

Re: Čeština pro Xbox ONE

Postby sturmann » 11 Apr 2017, 20:51

Zdar,
https://xbox.uservoice.com/forums/25164 ... r-xbox-one
víc v tomto případě asi udělat nejde :roll:
sturmann
Xbox nováček

Postby waggon » 23 Apr 2017, 13:17

Proc to nejde, to vedi ai jenom v Redmontonu. Ale ze by to dali prelozizt komunite, no to te musim zklamat, to se nikdy nestane. Jak psal kolega predemnou, nejlíp udelas, pokud budes hlasovat.
Image
waggon
Xbox Guru

Postby Grand Theft Auto 2 » 07 May 2017, 11:06

kežby byl Xbox One Dash v CZ bych se nezlobil Angličtinu neovladám
Image
Grand Theft Auto 2

Postby waggon » 26 Jun 2017, 11:26

Tak ono menu není nijak slozite, i kdz je v anglictine. Myslim, ze tech par slovíček není na skodu znat (nehlede na to, ze znalost anglictiny je dnes uz standart).
Tim však nechci rict, že by Dashboard nemel mit i ceskou verzi.
Image
waggon
Xbox Guru

Postby Perthak » 07 Jul 2017, 19:37

waggon wrote:Tak ono menu není nijak slozite, i kdz je v anglictine. Myslim, ze tech par slovíček není na skodu znat (nehlede na to, ze znalost anglictiny je dnes uz standart).
Tim však nechci rict, že by Dashboard nemel mit i ceskou verzi.

skoda , ze neni i znalost cestiny alespon u autoru standard :twisted:
Perthak
Xbox nováček

Postby Corteez » 04 Oct 2017, 14:26

Prosím všichni kdo máte i nemáte XBOX ONE USB DVB-T/T2 tuner pro XBOX ONE přidejte prosím svůj hlas také k mému požadavku o přidání Česka k podporovaným zemím.
Nechápu proč musím složitě zjišťovat jak to nastavit pro jinou zemi aby to vůbec u nás fungovalo a pak ani nevidět názvy pořadů, když mi to na PC v aplikaci Media Center (ze které XBOX OneGuide zjevně vychází) pro Česko normálně funguje.
Zde je odkaz pro hlasování: https://xbox.uservoice.com/forums/36318 ... neguide-to
Corteez

Postby dog96 » 06 Oct 2017, 13:11

Tak PS4 už je komplet v CZ :evil: a na xbox to neplanují
dog96
Xbox nováček

Postby waggon » 06 Oct 2017, 20:04

Vzhledem k tomu, ze hlasovani na Xbox feedback ma pouze tisíc hlasu, tak se vkrada az kacirska myslenka, ze si to evidentne nezasloužíme....
Image
waggon
Xbox Guru

Postby dog96 » 08 Oct 2017, 07:56

vubec by nemeli nejaky feeedback resit, tohle je proste zaklad, windows v cz je, tak proc nemuzou prelozit tech par veci, myslim si, ze toho v XO menu je daleko mene na preklad, nez treba v prumerne hre,
je to take dalsi vec, proc jeste vic lidi bude u nas a na sk kupovat ps4, spatne pro nas, uz jen treba z duvodu bazaroveho prodeje her a online cz komunit
dog96
Xbox nováček

Postby Mishack47 » 15 Oct 2017, 12:14

waggon wrote:Vzhledem k tomu, ze hlasovani na Xbox feedback ma pouze tisíc hlasu, ...

Možná proto, že většina lidí to prostě neřeší, ptže ať už se nám to líbí nebo ne, angličtina je všude. Navíc, to je opravdu takový problém se naučit těch deset nejpoužívanějších slovíček jako jsou PLAY, OPTIONS, SETTINGS, HOME, STORE, GAMES, UPDATE, INSTALL a BACK? Přestaňte tu brblat a berte to jako příležitost. Neni to tradiční čínština nebo ruština s azbukou. Plus jste všichni mladý, neni vám 70. Učit se ve stáří nějaký jazyk už neni sranda, to bych pochopil.

@dog96 Cost/benefit - spočítali si, kolik by stál překlad a všechno kolem a kolik by získali navíc potenciálních kupců. A srovnání PC vs konzole neni uplne adekvátní. Kolik je tu PC s Win a kolik konzolí. To je jako nadávat, že nabíjecí stanice na Tesly nejsou po celý republice, když normální auta benzínky mají. Prostě se to nevyplatí. Zatim.
XBOX ONE S
Mishack47

Postby dog96 » 16 Oct 2017, 21:45

trosicku se ti pomichali jablicka a hrusticky ;)
dog96
Xbox nováček

Postby Mishack47 » 17 Oct 2017, 10:52

Ano, přiznávám, že moje analogie není přesná, ale jako příklad to postačí.

"Pomíchala" kdyžtak ;)
XBOX ONE S
Mishack47

Postby waggon » 17 Oct 2017, 20:47

Mishack47 : tak me angličtina v Xboxu nevadi a nemam s ni problémy. Navíc osobne myslim, ze hrani her v anglictine pomaha při jejím uceni. Ale pak je tu skupinka lidi, co absolutne anglicky nemi (a ani se jim ucit nechce, coz ovšem neshvaluji), ale prave takovym by pomohla.
Image
waggon
Xbox Guru

Return to Xbox One - obecná debata