Xbox One - registrácia

Xbox One - registrácia

Příspěvekod Matrix44 » 25 srp 2018, 02:20

Ahojte,
potreboval by som poradiť ohľadom registrácie konzoly. Chcel by som nakupovať online hry, a zaujíma ma, pre ktorý región registrovať konzolu. Či pre SK, CZ alebo USA. A teda či to vôbec pomôže takto zmeniť, keď podľa mojej IP adresy zistia aj tak že som v SK?
Skúšal som nákup cez web Microsoftu, kde som chcel deťom kúpiť hru LEGO® Jurassic World, ale po zvolení regiónu EN-US, a pri pokuse platiť cez PayPal, som skončil s hláškou "Contact us at Microsoft support We’re having trouble processing your payment and we’d like to get it sorted out". PayPal som registroval pre platby v USA. Skúšal som platbu opakovať niekoľkokrát, ale vždy skončím s tou istou hláškou. Teraz mám v Microsoft účte predvolený región USA. Zostala tam aj stará SK adresa, ktorá nejde vymazať. Čo mám robiť? Vrátiť celé nastavenie na SK región? Prosím poraďte.

Ďakujem Vám
Matrix44
Xbox nováček

Re: Xbox One - registrácia

Příspěvekod waggon » 25 srp 2018, 08:14

Ahoj,
Xbox ONE má tu výhodu, ze si velmi jednoduse muzes vybírat region, kde budes kupovat (samozrejme tam, kde je dana hra nejlevnejsi).
Tudiz konzoli muzes registrovat kde chces, jen pro nakup pak musíš mit lokaci prepnutou na onen region, ze kterého chces nakupovat. Co si budeme povídat, USA vychazi daleko vyhodneji nez CR/SROV. Rozdil muze byt i klidne 50procent.
Jen je problem s placenim na USA. Pokud používáš Live kredit (ten třeba koupis na Amazonu), tak problem není, ten byva s kreditni kartou nebo PayPalem, ale tady je dulezite to zkouset vícekrát. Uz mockrat se mi stalo, ze jeden den jsem hru nemohl z USA koupit ani s USA IP adresou, ale na druhy den v pohode a dokonce s ceskou IPnou.

Mrkni sem - http://xboxweb.cz/nakupovani-na-xbox-live/
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 25 srp 2018, 08:46

Ahoj, ďakujem za odpoveď. Na článok o nakupovaní, čo si pridal odkaz, som už čítal, a skúšal aj zadať tú adresu v Miami čo je tam uvedená, ale nákup sa nepodarilo urobiť. Takže taká otázka, ak by som mal niekoho kto žije v USA, tak ten mi vie kúpiť hru ako "Kúpiť ako darček", a potom poslať mi kód? Konzola mi vezme kód pre hru kúpenú v USA? Už som z toho totiž jeleň. A deti by sa chceli hrať už najlepšie včera :)
Matrix44
Xbox nováček

Příspěvekod waggon » 25 srp 2018, 09:54

Ano, tak (přes „koupit jako darek“) to jde taky. Ale jak rikam, pokud chces koupit něco z USA a mas problem to koupit přes kreditku nebo PayPal, tak to kup přes Live kredit, který koupis na Amazonu. S tim nejsou zadne problémy - https://www.amazon.com/dp/B00F4CF39C/re ... nkCode=asn

Jinak na Amazonu si staci zalozit ucet (teda pokud nemas), dat tam krajinu USA a adresu klidne tui z Floridy (tam je nulova dan na digitalni věci).
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 25 srp 2018, 11:58

Účet na Amazone zatiaľ nemám. Skúsim tú prvú variantu. Napísal som známemu čo žije v USA, a požiadal ho o kúpu hry. Neozval som sa mu niekoľko rokov, tak bude určite "rád". Ja mu potom zaplatím cez PayPal. Keď mi pošle kód pre hru, budem, alebo nebudem musieť meniť región na konzole, keď budem chcieť uplatniť kód a stiahnuť hru? Ešte raz ďakujem

EDIT: ešte mám otázočku ohľadom sťahovania. Je možné stiahnuť hru napr. cez PC a potom cez USB kľúč preniesť do konzoly?
Matrix44
Xbox nováček

Příspěvekod waggon » 25 srp 2018, 13:04

Pokud chces aby ti „daroval hru“, tak musite byt oba ve stejne m regionu, tzn. ze musíš prepnout Locale v konzoli na USA. Tod vse. Kod pak prijde jako zprava v Xboxu, takze jej uplatnis sam.

Jinak zalozit ucet na Amzonu a používat jej, je vazne jednoduche.

„ ešte mám otázočku ohľadom sťahovania. Je možné stiahnuť hru napr. cez PC a potom cez USB kľúč preniesť do konzoly?“ Ne to (zatím) nejde
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 25 srp 2018, 13:21

Ešte raz ti ďakujem a prajem pekný deň :)
Matrix44
Xbox nováček

Příspěvekod waggon » 26 srp 2018, 18:25

za malo
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 29 srp 2018, 12:55

Tak predsa ešte jedna otázka. Keď mi niekto v USA kúpi hru ako DAR, alebo keď si cez Amazon kúpim pre USA tú DARČEKOVÚ kartu, tak pre stiahnutie hry budem musieť prepnúť konzolu do regiónu pre USA. Bude to stačiť, alebo bude potrebné meniť IP adresu (VPN)? A po stiahnutí a nainštalovaní, budem môcť vrátiť konzolu do regiónu pre Slovensko, resp. keď budú deti chcieť hrať hru, bude môcť byť v regióne Slovensko, alebo ju bude nutné stále prepínať pre USA?
Ospravedlňujem sa možno za blbé otázky, ale chcem si byť istý, že nevyhodím zbytočne peniaze za hru, a potom deťom nepôjde.

Ďakujem :)
Matrix44
Xbox nováček

Příspěvekod WastingDouglas » 29 srp 2018, 22:46

s tim přepnutím regionu je to jednoduchý, ALE uplatnit kod pro něco, co je koupeno jinde než v českém live může byt problém. minulý rok pred vánoci sem kupoval mraky her a season pass pro Division, tohle jediný nešlo použít. jediný řešení založit uk ucet na Xbox live, oblbnout IP filter a uplatnit kod. poté sem nastavil my home xbox a ten uk ucet uz nemusím mít ani přihlášený, obsah maká
takže na to majzla..
WastingDouglas
Xbox Guru

Příspěvekod waggon » 30 srp 2018, 14:33

Tak predsa ešte jedna otázka. Keď mi niekto v USA kúpi hru ako DAR, alebo keď si cez Amazon kúpim pre USA tú DARČEKOVÚ kartu, tak pre stiahnutie hry budem musieť prepnúť konzolu do regiónu pre USA. Bude to stačiť, alebo bude potrebné meniť IP adresu (VPN)? A po stiahnutí a nainštalovaní, budem môcť vrátiť konzolu do regiónu pre Slovensko, resp. keď budú deti chcieť hrať hru, bude môcť byť v regióne Slovensko, alebo ju bude nutné stále prepínať pre USA?
Ospravedlňujem sa možno za blbé otázky, ale chcem si byť istý, že nevyhodím zbytočne peniaze za hru, a potom deťom nepôjde.

Staci prepnout region na USA a stahnout hru (u nekterych neni ani to potreba). Dokonce nemusis zapinat ani VPNku.
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 30 srp 2018, 14:43

Môj nákup kreditu cez Amazon, vždy skončí hláškou:
"Sorry, processing is taking longer than expected.
Please do not reorder this item.
Some Game and Software downloads go through extra verification that may take up to 2 hours.
This process is in place to prevent unauthorized orders on your account."

Čo s tým? S mojou kartou bežne nakupujem cez internet zo zahraničia :(

EDIT: takže na 3x aj po identickej chybovej hláške, platba nakoniec prešla, a kredit pre USA bol zakúpený. Potom som použil trial verziu SaferVPN a zmenil si lokalitu na USA a cez xbox.com/en-EN/live som hru zakúpil. Keď som zapol konzolu, tak hra sa už automaticky sťahovala, bez toho aby som zmenil región zo Slovenska na USA. Takže zaujímavé :)
Matrix44
Xbox nováček

Příspěvekod waggon » 30 srp 2018, 16:37

S tim Amazonem, no nekdy mi to taky vyskoci, ale ted uz cekam maximalen 5-10minut a poslou kod. Snad jenom u prvního nakupu mi kod prisel az za 2hodiny.
Tak hlavne, ze vse uz bezi.
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Matrix44 » 31 srp 2018, 10:59

Ďakujem za všetky rady :)
Matrix44
Xbox nováček

Zpět na Xbox One - obecná debata