Čeština pro Xbox ONE

Re: Čeština pro Xbox ONE

Příspěvekod Jindra » 15 lis 2017, 22:14

Perthak píše:
Jindra píše:Nemám externí disk, takže čistě teoreticky: po připojení externího disku, na kterém je nainstalovaná hra, do PC, tam budou nějaké soubory. Možná s jinými příponami, možná nějak zapakované a ty by se snad dali nějak nahradit soubory s češtinou. Nemám to vyzkoušené, ale už jsem o tom několikrát přemýšlel.

ne tak to nefunguje disk z xboxonex neni na beznem pc citelny - specialni format

Na běžném PC s Windows, ale Linux zná mnohem víc souborových systémů.
Jindra
Xbox nováček

Příspěvekod Perthak » 24 lis 2017, 21:45

Jindra píše:
Perthak píše:
Jindra píše:Nemám externí disk, takže čistě teoreticky: po připojení externího disku, na kterém je nainstalovaná hra, do PC, tam budou nějaké soubory. Možná s jinými příponami, možná nějak zapakované a ty by se snad dali nějak nahradit soubory s češtinou. Nemám to vyzkoušené, ale už jsem o tom několikrát přemýšlel.

ne tak to nefunguje disk z xboxonex neni na beznem pc citelny - specialni format

Na běžném PC s Windows, ale Linux zná mnohem víc souborových systémů.

boze to je chytrak :D nekde zaslechl slovo linux a rozumuje
i windows umi cist vsechny mozne souborove systemy vcetne ext , hpfs a dalsich a stejne ani z linuxu nelze jednoduse zasahovat do externiho disku z xboxu
Perthak
Xbox nováček

Příspěvekod Jindra » 26 lis 2017, 11:22

Perthak píše:boze to je chytrak :D nekde zaslechl slovo linux a rozumuje
i windows umi cist vsechny mozne souborove systemy vcetne ext , hpfs a dalsich a stejne ani z linuxu nelze jednoduse zasahovat do externiho disku z xboxu

Tak hele ty chytráku:
1. Byla to otázka a na ní očividně odpověď neznáš a jen se sám snažíš dělat chytráka.
2. Na mých PC jsem kdysi běžně používal Slackware, takže Linux pro mě není jen slovo.
3. Linux umí rozlousknout mnohem víc souborových systému a to včetně FATX, který XBOX používá.
4. Momentálně nemám čas ani prostředky zkoušet, jestli se soubory na XBOX disku dají jen přečíst nebo i měnit a pokud ano, tak jestli s nimi potom XBOX nebude mít problém.
5. Pokud jsi to nezkoušel, pak tady jen rozumuješ stejně jako já.
Jindra
Xbox nováček

Příspěvekod kom72 » 20 led 2018, 14:44

Mishack47 píše:
waggon píše:Vzhledem k tomu, ze hlasovani na Xbox feedback ma pouze tisíc hlasu, ...

Možná proto, že většina lidí to prostě neřeší, ptže ať už se nám to líbí nebo ne, angličtina je všude. Navíc, to je opravdu takový problém se naučit těch deset nejpoužívanějších slovíček jako jsou PLAY, OPTIONS, SETTINGS, HOME, STORE, GAMES, UPDATE, INSTALL a BACK? Přestaňte tu brblat a berte to jako příležitost. Neni to tradiční čínština nebo ruština s azbukou. Plus jste všichni mladý, neni vám 70. Učit se ve stáří nějaký jazyk už neni sranda, to bych pochopil.

@dog96 Cost/benefit - spočítali si, kolik by stál překlad a všechno kolem a kolik by získali navíc potenciálních kupců. A srovnání PC vs konzole neni uplne adekvátní. Kolik je tu PC s Win a kolik konzolí. To je jako nadávat, že nabíjecí stanice na Tesly nejsou po celý republice, když normální auta benzínky mají. Prostě se to nevyplatí. Zatim.

Vůbec nejde o tyhle základní věci, které zná asi každý. Ale pokud řešíš nějaký problém a mám něco hledat v rozšířeném nastavení... Tam už je u mne problém
kom72
Xbox nováček

Příspěvekod mates » 23 led 2018, 13:17

Zdravím,

chci se zeptat, zdali je někde na xbox feedback možnost hlasovat pro to, aby se ve hrách objevovalo více cz titulků? ;)
Mnoho her, ktere jsou anglicky má plno důležitých textů, které mi dost unikají a přožitek ze hry je tak snížen o 50% dolů.... když může Ubisoft ve hrách cz mít, proč ne i další studia? :)
mates
Xbox hráč

Příspěvekod waggon » 23 led 2018, 19:30

To je spis otázka na vydavatele her nez na Xbox feedback...
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod kremilek10 » 02 bře 2018, 09:44

Tleskam tomuto tematu
Snazil jsem se pridat hlas v hlasovani, ale bohuzel jim to nejak nefunguje (nechce me to prihlasit do MS uctu).

Osobne nemam s anglictinou problem v menu apod. Ale doprkynka prace jde o princip. To MS ma nas tak na parku, ze neni schopen zaplatit tech par hodin na ceskou lokalizaci :)
To je k smichu. HLAVNE, ze WIN10 a XBOX deklaruje jako "propojitelny" :)

Narazil jsem na tenhle clanek pokud nekdo chce precist http://www.zing.cz/novinky/37540/majite ... -dashboard
kremilek10
Xbox nováček

Příspěvekod mates » 13 bře 2018, 12:07

Aj v menu mi nevadila dokud jsem:
- nezačala hrát MP
- nechtěla zapojit sluchátka
- nechtěla se přidat do party
- nechtěla jiné lidi přidat do party
- chatovat
- nastavit xbox ohledně soukromí
- nastavit xbox ohledně nahrávání na stream
.. atd atd...
Aj se učím za pochodu života jako samouk a některé věci okolo xboxu fakt špatně hledám a nastavuji, takže CZ by se pro obyčejného uživatele hodila. A klidně přidám kamkoli svůj hlas... protože když už i Mafii 2 máme ve zpětné kompatibilitě, tak věřím, že můžeme mít i CZ menu :D
mates
Xbox hráč

Příspěvekod waggon » 13 bře 2018, 12:51

Ber to z te lepsi stranky, aspon te to donuti se ucit anglicky :-)
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod mates » 15 bře 2018, 08:15

Pár slovíček možná, ale určitě mě tento způsob angličtinu nenaučí.... čeština do her by byla vstříčný krok. Protože nekupuju konzole a hry jako učivo k cizímu jazyku, ale pro své potěšení z hraní a je mi jasné, že mnozí hráči nemají ve hrách s AJ žádné problémy, ale já ano (a podle všeho nebudu jediná v ČR).. a když už platím takové peníze za hry, tak bych si za takovou sumu taky přála 100% uspokojení...
PS komunita si češtinu vybojovala, tak věřím, že bychom mohli i my xkaři ;)
mates
Xbox hráč

Příspěvekod kremilek10 » 21 bře 2018, 08:19

jsem na tom uplne stejne o to me to vice stve. Hry jsem se snazil vzdy sehnat s ceskyma titulkama. Zkratka ne kazdy jazyky zvlada :)
kremilek10
Xbox nováček

Předchozí

Zpět na Xbox One - obecná debata