Umiestnenie konzoly

Umiestnenie konzoly

Příspěvekod Matrix44 » 26 srp 2018, 15:01

Ahojte,
pred kúpou konzoly Xbox One, som čítal kopec článkov a diskusií o tom, ako je na tom táto konzola dobre s hlukom a chladením oproti Xboxu 360. Ten sme mali predtým, a nemali sme ani s hlukom a ani s chladením problém, takže som bol spokojný. Kúpil som Xbox One X, a umiestnil ho do TV stolíka - skrinky, kde je Xbox v samostatnej poličke s rozmermi 45cm (šírka) x 45cm (hĺbka) x 25cm (výška). V zadnej časti je jeden otvor pre káble. Včera som hral hru Assassin's Creed Origins v rozlíšeni 1080p a konzola teda poriadne hučala, resp. vetrák. Dúfal som, že konzola má naozaj lepšie vyriešené chladenie. Ako by sa chladila keby som prepol na 4K?
Ako máte vyriešené umiestnenie a chladenie konzoly? Nemám možnosť (miesto), aby som ju položil von na TV stolík - skrinku, kde by jej samozrejme čo sa týka chladenia bolo určite lepšie.

Ďakujem za akékoľvek rady a pekný deň :)

EDIT: našiel som takýto externý ventilátor. Má aj režim AUTO, ktorý by mal ventilátory zapnúť až keď sa teplota v konzole dostane cez teplotu 38 ℃. Máte to niekto? Nebráni to vo vypnutom režime prúdeniu vzduchu z konzoly?

https://www.amazon.com/Xbox-One-Cooling-External-Controller-X/dp/B07B7KTKBR
Matrix44
Xbox nováček

Re: Umiestnenie konzoly

Příspěvekod waggon » 27 srp 2018, 06:55

No je prave blbe, ze nemuzes Xbox ONE X dat do prostoru, kde by mel vic mista a vetsi moznosti chlazeni. Co se tyce hluku, tak je na tom znatelne lepe nez Xbox 360 (který, zvlaste když se tocil disk v mechanice, imitoval svým hlukem startujici Boeing 747).
Jinak se obavam, ze s timto externim chlazenim bude mit zkušenost minimum lidi…
waggon
Xbox Guru

Zpět na FAQ, HELP, FAKTA o Xbox One