NAT - open, moderate, strict

Xbox 360 HELP. Naše poradna, která vás provede už od úvahy koupit, až po kompletní nastavení sebemenších detailů, jako je zapojení na Xbox Live...

NAT - open, moderate, strict

Příspěvekod Peterek82 » 13 úno 2019, 21:08

Caute. Tohle tema me uz privadi k placi.

Tak nejak jsem vyresil (snad) s providerem potrebne serepeticky, ktere by mely vest k otevrenemu Natu. Nacetl jsem co je dostupne na netu Xkrat. Nicmene: po zapnuti Xka vidim v nastaveni Strict nat. Po otestovani Natu je najednou otevreny. Kdyz vlezu do hry, ktera umi nat take detekovat (napr. CoDBO4), vidim v ni Moderate. CoDBO4 navic ukazuje, ze jede na portu tusim 3074, ale Xbox ukazuje ze vyuziva 3075, ten pak v nastaveni Xboxu (using alternate ports) tento neumoznuje (jsou tam prednastavene nejake uplne jine a aktivace ani jednoho z nich problem neresi).

Situace nastaveni u me: antena prijmu providera nastavena do modu “bridge”(signal jde ke me vzduchem), verejna IP, pro jistotu jeste manualne povolene vsechny potrebne porty pro Live sluzby a jeste pro IPinu Xboxu manualne povolene UPnP porty na strane providera. Muj router je v modu AP, cili nepreklada Nat adresy (drive problem s Double Natem), ziskavani IP adresy ve stavu “dynamicka”. AP mod pak samozrejme neumoznuje Port forwarding/triggering ani upravu nastaveni UPnP protokolu. Fakt to uz resim mesice. Najde se tu nekdo, kdo resil podobny problem a vyresil ho nejak?

Dikes @ll.
Peterek82
Xbox hráč

Re: NAT - open, moderate, strict

Příspěvekod WastingDouglas » 14 úno 2019, 12:56

Nejsem expert, ale ten režim bridge to bude dělat. Mám router co má režim router, acces point a bridge a u podlednich dvou je napsaný, že neumí NAT, takže jediný reseni, navic mas jak říkáš pevnou IP adresu, ale xboxu se jevi jako dynamická, čili měnící se, to je taky problém. Mel sem stejný problém, od vyřešení problému pořízení pevný IP adresy je NAT stále OPEN. Zkus uvidíš. P. S. Nemám nastaveny v routeru ani chlup co se týče portů, pouze upnp.
WastingDouglas
Xbox Guru

Příspěvekod Peterek82 » 14 úno 2019, 22:09

Nene. U me je to slozitejsi. Prijem signalu a prvotni zpracovani je na me antene, ktera se chova jako modem/router. Takze rezim bridge jen umosti spojeni skrze providera a na te me antene aktualne probiha preklad adres (nat). Pevnou IP nemam. Jen provider nastavil manualne UPnP nejen obecne na me pripojeni, ale pro jistotu i na IP adresu Xboxu.

Ja kdyz mival pevnou IP adresu, byvalo to jeste horsi. Ani otevrene porty manualne nepomohly.

Je jen nechapu, proc hra bezi na jednom portu a Xbox si vybira k fungovani jine. V nastaveni Xka je nat Open ale v CoDku je Moderate. Jsem z toho blazen.
Peterek82
Xbox hráč

Příspěvekod waggon » 15 úno 2019, 14:38

A co verejna IP adresa? Nekteri provideri ji poskytuji zdarma.
waggon
Xbox Guru

Příspěvekod Peterek82 » 18 úno 2019, 10:31

Vždyť píšu že mám veřejnou :)
Peterek82
Xbox hráč

Příspěvekod waggon » 19 úno 2019, 14:59

Sorac, to jsem prehlednul.
waggon
Xbox Guru